دومین سمینار FRBR

سمینار FRBR

  دومین سمینار FRBR و مراسم اهدای جوایز اولین جشنواره علمی سیمرغ با همکاری شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران (نوسا) و انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران روز چهارشنبه مورخ 19 آبان 1389 در سالن شریعت زاده واقع در کتابخانه ملی برگزار شد.

این سمینار با حضور گسترده جامعه کتابداران متخصص، مدیران کتابخانه ها و اساتید بزرگ این رشته در ساعت 16:30 با پخش تلاوت آیاتی از قرآن کریم و سرود ملی آغاز شد.
در ابتدا دکتر رحمت اله فتاحی دبیر جشنواره علمی سیمرغ، پس از ابراز خوشحالی از حضور دکتر عباس حری در سمینار، گزارشی را از جشنواره علمی سیمرغ ارائه نمود و درخصوص «الگوهای مفهومی و رویکرد معنابخشی به نرم افزار های کتابخانه ای» به ایراد سخنرانی پرداخت.

شایان ذکر است که در ادامه دومین سمینار FRBR مهندس احمد محمدزاده، مدیرعامل شرکت نرم افزار و سخت افزار ایران (نوسا)، روش های تبدیل اطلاعات مارک به اف.آر.بی.آر و مشکلات مربوط به آن را تشریح کردند.(دریافت به فرمت pdf)

سپس دکتر شعله ارسطوپور، مباحثی با موضوع «پیاده سازی الگوی ملزومات کارکردی پیشینه های کتابشناختی در فهرست های رایانه ای ایرانی، پیش شرط های نظری و اجرایی» مطرح کرد و در ادامه  سمینار دکتر حمید علیزاده به نمایندگی از دکتر جعفر مهراد درباره «پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)» سخنرانی کرد.

در پایان این مراسم، با حضور اساتید و بزرگان کتابداری کشور و مهندس احمد محمد زاده، جوائز برگزیدگان اولین جشنواره علمی سیمرغ کتابداری و اطلاع رسانی اهدا شد. سپس به اساتید راهنما و مشاور آثار برگزیده نیز به شرح ذیل جوایزی اهدا گردید: دکتر رحمت اله فتاحی، دکتر محمد رضا داورپناه، دکتر عباس حری، دکتر رویا برادر، محسن نوکاریزی، دکتر امیر غائبی و دکتر جعفر مهراد.

گفتنی است کمیته ارزیابی علمی جشنواره جایزه علمی سیمرغ  با حضور دکتر مهری پریرخ، دکتر حمیدرضا جمالی مهمویی، دکتر فریبرز خسروی، دکتر محمد حسین دیانی، دکتر سعید رضایی شریف آبادی، دکتر زهرا شادمان، سید ابراهیم عمرانی، دکتر سید امید فاطمی، دکتر رحمت اله فتاحی، دکتر مرتضی کوکبی، دکتر جعفر مهراد و مهندس محمد هرندی پور به عنوان دبیر اجرایی جشنواره تشکیل شده بود که از ایشان نیز قدردانی و تجلیل به عمل آمد.
در ادامه از دکتر شعله ارسطوپور به سبب اهدای پایان نامه دوره دکتری خود به شرکت نوسا و پوری سلطانی به دلیل همکاری ایشان در اجرای جشنواره قدردانی شد.
سمینار در ساعت 19 به کار خود پایان داد.

صفحه اصلی آرشیو همایشها

تصاویر سمینار

FRBR89_26
دات نت نیوک فارسی